Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Mosselmannen verslaan 'tiktok-fenomeen' De Belgische Freetzak dankzij uitgekiende techniek

foto nnieuws

De officiële start van het nieuwe seizoen van de Zeeuwse bodemmosselen werd vandaag op spectaculaire wijze gevierd bij Alfa Fish & De Vistafel in Brecht. In een opvallende mosselchallenge namen Steven en Christophe Timmermans het op tegen tiktok-fenomeen De Belgische Freetzak. 

 

De opdracht: wie werkt het snelst 5 kilogram Zeeuwse bodemmosselen naar binnen?

 

"Hoewel De Belgische Freetzak bekendstaat om zijn indrukwekkende eetprestaties, moest hij vandaag zijn meerdere erkennen in de echte mosselspecialisten. Steven en Christophe Timmermans werkten samen 5 kilogram Zeeuwse bodemmosselen weg in amper 5 minuten en 30 seconden en kroonden zich daarmee overtuigend tot winnaars van de wedstrijd.

De Belgische Freetzak zette met 9 minuten en 27 seconden eveneens een sterke prestatie neer, maar kon niet op tegen de ervaring van de twee broers. Het verschil werd niet gemaakt door eetlust, maar door techniek.

 

Waar Steven en Christophe met een geoefende beweging de mosselen razendsnel uit hun schelp haalden, verloor De Belgische Freetzak kostbare seconden bij vrijwel elke mossel. De bekende 'food creator' merkte al snel dat mosselen eten een discipline op zich is en dat snelheid niet alleen afhangt van hoeveel je kan eten, maar ook van hoe handig je met de schelpen omgaat.

"Hier heeft ervaring echt het verschil gemaakt", zegt Steven Timmermans. "Wij eten en bereiden al jarenlang mosselen en hebben onze techniek doorheen de jaren geperfectioneerd. Je zag dat De Belgische Freetzak soms tijd verloor bij het losmaken van de mosselen uit de schelp. Dat lijkt misschien een detail, maar op 5 kilogram mosselen tikt dat enorm aan."

De ludieke uitdaging werd georganiseerd naar aanleiding van de aankomst van de eerste Zeeuwse bodemmosselen van het seizoen. Met de actie wilden Alfa Fish & De Vistafel de start van het mosselseizoen op een originele en toegankelijke manier onder de aandacht brengen.

"Het was een sportieve en leuke wedstrijd", vult Christophe Timmermans aan. "De Belgische Freetzak heeft een indrukwekkende prestatie geleverd, maar vandaag hebben de mosselmannen hun thuisvoordeel optimaal benut."

Het evenement trok heel wat belangstelling. De combinatie van een content creator, een sportieve eetwedstrijd en de start van het mosselseizoen zorgde voor een bijzonder fotogeniek spektakel.

Met de aankomst van de eerste Zeeuwse bodemmosselen is het mosselseizoen nu officieel gestart. De komende maanden zullen de populaire schelpdieren opnieuw centraal staan op de tafels van vele Belgische gezinnen en horecazaken.

 

 

Over Alfa Fish & De Vistafel

 

Alfa Fish & De Vistafel uit Brecht specialiseert zich in verse vis, schaal- en schelpdieren en zet sterk in op kwaliteitsproducten en seizoensproducten. De jaarlijkse komst van de eerste Zeeuwse bodemmosselen vormt telkens opnieuw een belangrijk moment voor het bedrijf en zijn klanten.

 

Willy Ysewijn red. & foto's / NNieuws.

In een opvallende mosselchallenge namen Steven en Christophe Timmermans het op tegen tiktokker De Belgische Freetzak.

In een opvallende mosselchallenge namen Steven en Christophe Timmermans het op tegen tiktokker De Belgische Freetzak.

Groot Veerle 3, Brecht, België

foto nnieuws